USA toornafta märtsi futuurid kukkusid 1,13 dollarit ning barreli hinnaks kujunes 29,64 dollarit. Nafta aprilli futuurid kukkusid 1,18 dollarit, viies barreli hinna 31,75 dollarile.
“Ma arvan, et tänast turusituatsiooni on mõjutanud peamiselt
nafta, mitte
Föderaalreserv ega
tarbijahinnaindeks. Viimane on oluline element turgude jaoks, kuna majandusandmete tugevnemine tähendab ühtlasi suuremat võimalust intressimäärade tõusuks,” sõnas RiverFront Investment Groupi analüütik Kevin Nicholson.
Majandusuudiste poole pealt tõusis tarbijahinnaindeks 0,3%. Indeks jäi võrreldes eelmise kuuga samale tasemele. Võrreldes aastatagusega on indeksi väärtus 2,2% võrra kasvanud, märkides sellega suurimat tõusu alates 2012. aasta juunist.
“Tarbijahinnaindeksi number ei üllata mind, kuid mid üllatab see, et turud ei reageerinud sellele,” sõnas JP Morgan Fundsi strateeg David Kelly.
“Ma arvan, et see on oluline raport, kuna see peaks inimestele meelde tuletama, et inflatsioonisurve on kasvamas,” lisas ta.
Clevelandi Fedi president Loretta Mester märkis, et võttes arvesse välismaa aeglast majanduskasvu, tugevat dollarit ning karmimaid majandustingimusi ja tugeva surve all olevat energiasektorit, jääb Föderaalreservi poliitika veel mõneks ajaks paindlikuks.
Mester märkis ka, et
inflatsioon jääb madalamaks kauemaks kui varasemalt arvati, kuigi USA majandus tuleb turu volatiilsusega ning kehvemate majandusandmetega toime.
Ettevõtete poole pealt teatas Deere, et ettevõtte kasum ületas analüütikute ootused 10 sendi võrra, kuid müügitulu jäi seoses tugeva dollariga prognoosidele alla.